Haritalama Çözümleri

Drone ile Haritalama

Drone'lar ile haritalama yapmanın bir çok yolu vardır. Öncelikle tabiki Dronunuz haritalama için gerekli özellikleri barındırması gerekmektedir.
Dronmarket üretimi olan Altar X4 Haritacı Drone ve Alaras İHA bu özellikleri bünyesinde barındırmaktadır. Drone 'larımız hakkında daha detaylı bilgi için bir telefon kadar uzağınızdayız.
Uçuş bilgisayarımızdan girdiğimiz kordinatlara Drone  0 sapma ile gider ve o noktalarda havadan fotoğraf çeker. Her noktada fotoğraf çekildikden sonra 
özel bir program ile görseller analiz edilerek arazinin haritası istediğiniz çözünürlükte alınır.
Dronmarket ekibi olarak haritalama konusunda da çözüm ortağınız olmaya devam etmekteyiz.

 

 

 

Drone ile 3D Haritalama

Daha önceki üç boyutlu haritalandırma çalışmamızda Yazılıkaya, Eskişehir'de bulunan antik Midas Anıtı'nı ve çevresini taramıştık. Şimdi ise daha karmaşık bir yapı olan Eskişehir Sazova Bilim Kültür Sanat Parkı'nda bulunan "Masal Şatosu"nu modellemeye çalıştık. Masal Şatosu'nu özel kılan, Türkiye'nin pek çok yerinden minare ve kulelerin benzerlerini barındırması, en büyük kulesi 50 metre uzunluğunda ve İstanbul'da bulunan Galata Kulesi'nin bir kopyası, diğer kuleleri ise, Antalya’daki Yivli Minare, Diyarbakır’daki Çan Kulesi, Topkapı Sarayı’ndaki Adalet Kulesi, İstanbul’daki Kız Kulesi, Mardin’deki Ulucami minaresi ve Amasya’daki Burgulu Minare’nin benzerinden oluşuyor.


Yine Phantom dronlarla fotoğraf çekimlerini gerçekleştirdik, 12 MP kamerası sayesinde, keskin fotoğraflar elde edebiliyoruz, ISO değeri ve Beyaz Dengesi gibi pek çok kamera ayarını, DJI Go akıllı telefon uygulaması sayesinde yapmak mümkün. Phantom serisi dronlar havada 20 dakika kadar görüntü alabilmemize olanak sağlıyor, yaklaşık 150 fotoğrafı çekmek için 10 dakika gibi bir süre yeterli. Tüm fotoğraflar dron üstünde bulunan SD karta kaydediliyor.


Daha detaylı bilgi için iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabiliriniz.


Dilersek oluşturduğumuz modeli 3 boyutlu yazıcıda yazdırabiliriz.

  

dronmarket 

IdeaSoft® | E-ticaret Paketleri ile hazırlanmıştır.