Yalnızca Drone Sahiplerinin Anlayabileceği 5 Harika Duygu Yorum Yapın

1

İlerleyen teknolojinin son zamanlarda hayatımıza soktuğu en büyük nimetlerden bir tanesi kuşkusuz ki Dronelar. Askeri gözlem ve keşif amaçlı olarak yıllardır silahlı kuvvetler tarafından kullanılan Dronelar, DJI-Parrot-Walkera-Cheerson gibi firmaların geliştirdiği ürünler sayesinde normal kullanıcıların da beğenisine sunulmuş durumda. Öte yandan Drone teknolojileri ülkemizde de oldukça popüler. Sadece 2015 yılında Türkiye’de 5.000 adet Drone satıldı. Peki Droneları bu kadar cazip kılan ne? Bu uçan canavarlar sahiplerine neler yaşatıyor? Hepsini sizler için 5 madde’de derledik.

1) Her sürüşte aynı heyecan ve tadı yaşamak

Çünkü Drone‘lar bir hobi aracı veya bir uçaktan fazlasını sunuyor. Evde, bahçe’de, açık alanlarda veya istediğiniz her yerde kullanabileceğiniz bu cihazlardan sıkılmak tek kelimeyle imkansız !

araba

2) Fotoğrafçılığa farklı bir açıdan bakabilmek

Drone teknolojilerinin hayatımıza girmesiyle beraber Drone Photography gibi yeni anlayışlarda ortaya çıktı. SLR makinenizle moda sahili çekmekten bıktıysanız, bir de moda sahili havadan çekmeyi deneyin !

drone_fotografcilik

3) Yarışmanın doyumsuz keyfine erişmek

Oyuncak tekne ve araba yarıştırdığımız dönemler geride kaldı. Artık FPV gözlüklerle entegreli uçabilen Drone‘lar sayesinde yarışın içinde olmanın tam zamanı !

yaris

4) Bir kuş kadar özgür olmak

Uçmak belki de hiç bu kadar kolay olmamıştı. Tek yapmanız gereken gelişmiş kamera sistemlerine sahip bir Drone ile bulutların arasında süzülmek !

bulutlar

 

5) Kolay yoldan havalı olmak

Henüz ülkemizde Drone’lar Amerika ve Avrupa’da olduğu kadar yaygın değil. Drone sahibi olduğunuzda arkadaşlarınız içindeki karizmanızı düşünsenize !

velet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir