DARPA'dan Yeni Süper Hızlı Drone

Blog Kategorileri :

A Mikado drone of the Bundeswehr flies during a show of German soldiers at Camp Marmal in Mazar-e-Sharif on December 23, 2013. About 3,000 German troops are deployed in Afghanistan, where the country is the lead nation in the relatively peaceful northern region. AFP PHOTO/JOHANNES EISELE (Photo credit should read JOHANNES EISELE/AFP/Getty Images)

 

ABD ile ortak çalışmalar yürüten Defansif İleri Araştırma Projeleri Ajansı (DARPA) oldukça soluk getirecek süper hızlı bir Drone tanıttı. DARPA'nın tanıttığı bu yeni  Drone, satte 70 km gibi oldukça rekor seviyede bir hıza ulaşabiliyor !

 

Otonom uçuş yani çevresindeki engellere ve fiziksel objelere çarpmadan ilerleme yeteneğine ve sabitlik sensörüne sahip bu Drone saniyede 20 metre gibi inanması oldukça güç bir mesafeyi'de kat edebiliyor.
Bu bağlamda düşünüldüğünde, rakiplerinden ve aynı segmentteki Drone'lardan çok daha hızlı olduğunu söyleyebiliriz.

Özellikle doğal afet ve acil gibi durumlar göze önünde bulundurulduğunda hem hızlı hemde engellere takılmayan Drone'ların gelecekte çok büyük önem kazanacağını açıkça ifade edebiliriz. Drone teknolojilerinin günden günde yayıldığı şu zamanlarda, umarız daha hızlı ve daha fonksiyonel Drone'ları da çok yakın zamanlarda görebiliriz.

Detaylı video için :


IdeaSoft® | E-ticaret Paketleri ile hazırlanmıştır.